Home :: Over ons

Over ons

Geschiedenis
Kinderboekenuitgeverij De Vier Windstreken is in 1983 opgericht en heeft haar wortels liggen bij NordSüd Verlag, een Zwitserse uitgeverij die haar boeken graag in Nederland wilde uitgeven. Sinds 2005 is de uitgeverij echter helemaal zelfstandig. Vier Windstreken-boeken kenmerken zich over het algemeen door universele thema's die kinderen over de hele wereld aanspreken; grenzeloos leesplezier staat voorop!

Fonds
De Vier Windstreken geeft vooral prentenboeken uit. De bekendste zijn de prachtig geïllustreerde boeken van Marcus Pfister over De mooiste vis van de zee en van Hans de Beer over Kleine IJsbeer. Ook bekend zijn de geweldige boeken van Torben Kuhlmann en de supersuccesvolle en kleurrijke serie ‘Van Klein tot groots’ over belangrijke personen in de wereldgeschiedenis. Daarnaast maken we ook spannende, fantasievolle jeugdboeken en AVI-boeken met veel illustraties in kleur, die ook geschikt zijn voor kinderen met dyslexie. Ook maken wij kartonboeken en flapjesboeken voor de allerkleinsten, en we maken mini-prentenboeken: de Pixi-boekjes. In totaal geeft De Vier Windstreken zo’n 45 titels per jaar uit.

Naast boeken verkoopt De Vier Windstreken ook een groot aantal non-boeken: artikelen die gebaseerd zijn op figuren uit de prentenboeken.

Medewerkers
De Vier Windstreken bestaat uit een klein, enthousiast team:

Bob Markus
Directeur/uitgever 
E-mail: bob.markus@vierwindstreken.com

Nathalie Bierhuizen
Redactie & Foreign Rights 
E-mail: nathalie@vierwindstreken.com

Rianne Eikelenboom
Verkoop binnendienst
E-mail: rianne@vierwindstreken.com

Arenea Kunkeler
Grafisch vormgever
E-mail: arenea@vierwindstreken.com

Romy Pegtel
Promotie
E-mail: romy@vierwindstreken.com

Algemeen: info@vierwindstreken.com

Vertegenwoordiging door Ef & Ef Media

De Vier Windstreken wordt binnen en buiten het boekhandelskanaal vertegenwoordigd door Ronald Rhebergen en Paul Impens van Ef & Ef media.

www.efenefmedia.nl

Ronald Rhebergen:
E: ronald@efenefmedia.nl
T: 06-22424790

Paul Impens:
E:paul@efenefmedia.nl
T: 06-29108294

Vertegenwoordiging in België door L&M Books BVBA

www.lmbooks.be

Pers en promotie
Caroline Mariën • 0497-15 92 05 • caroline@lmbooks.be
Karen Hoorelbeke • 0477-68 37 14 • karen@lmbooks.be


Verkoop
Marc Grossen • 0472 - 98 01 02 • marc@lmbooks.be
Ilse Schollaert • 0474 - 34 81 07 • ilse@lmbooks.be